سن مارکینگ

انواع چاپگر صنعتی

دستگاه های جت پرینتر به دو دسته تقسیم میشوند. دستگاه جت پرینتر ثابت یا صنعتی و دستگاه جت پرینتر دستی یا پرتابل

\r\n

جت پرینترهای صنعتی یا جت پرینترهای ثابت در اکثر کارخانه ها یا واحدهای تولیدی استفاده می شود که مجهز به نوار نقاله هستند. جت پرینتر ثابت بر روی یک پایه قرار میگیرد و محصول توسط یک نوار نقاله از مقابل هد دستگاه جت پرینتر عبور میکنند. دستگاه جت پرینتر ثابت در مقایسه با جت پرینتر دستی قیمت بالاتری دارد ولی قیمت جوهر و خدمات آن بسیار پایین تر از جت پرینتر دستی می باشد. به همین دلیل بهتر است در کارخانه های تولیدی که تیراژ بالایی دارند از جت پرینتر ثابت استفاده شود.

\r\n

در بعضی از جت پرینترهای ثابت اطلاعات از طریق کامپیوتر و یا فلش وارد دستگاه میشود و بعضی دیگر مجهز به یک سیستم عامل مخصوص مثل کیبرد یا قلم می باشد و از طریق خود دستگاه پیغام نوشته میشود.

\r\n

دستگاه های جت پرینتر ثابت در مقایسه با جت پرینترهای دستی از سرعت بالاتری برخوردار هستند.

\r\n

جت پرینترهای ثابت به سه دسته تقسیم میشوند:

\r\n

1-جت پرینتر DOD

\r\n

2- جت پرینتر HP

\r\n

3- جت پرینتر CIJ

\r\n

جت پرینترهای دستی یا جت پرینترهای پرتابل

\r\n

در بعضـی از کارخـانجـات امـکان استـفاده از تاریـخ زن ثابت نمیباشد به این دلیل باید از جت پرینتر دستی یا جت پرینتر پرتابل استفاده شود.

\r\n

جت پرینتر دستـی بـرای تیـراژهای پاییـن نیز مناسب هست. در بعضی از جت پرینترهای دستی نیازی به حرکت دست نمی باشد و عملکرد آن به این صورت است که دستگاه جت پرینتر را روی محصول قرار داده و فقط با فشار دادن یک دکمه چاپ صورت میگیرد.

\r\n

در بعضی دیگر از جت پرینترهای دستی حتما نیاز به حرکت دست از راست به چت و یا برعکس می باشد.

\r\n

بهترین برند جت پرینتر دستی مربوط به کمپانی Reiner آلمان می باشد که چهار مدل دارد: جت پرینتر رینتر مدل 970- جت پرینتر رینر مدل790- جت پرینتر رینر مدل 940- جت پرینتر رینر مدل 798-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *