وبلاگ

مواد غذایی

جت پرینتر مواد غذایی ، فیلم کارکرد دستگاههای BESTMARK بر روی خط تولید بیسکوئیت  با کیفیت چاپ بسیار بالا دستگاهای جت پرینتر BESTMARK به علت کیفیت و سرعت چاپ بالا جایگزین بسیار مناسبی برای چاپگرهای پر هزینه و گران قیمت cij  بوده وبرای خطوط تولیدی بیسکوئیت ، شیرینی ، شکلات ، و تمانی کارخانه هایی که بسته بندی آن بصورت جعبه ، کارتن، و مقوا است بسیار مناسب می باشد.

کاربرد جت پرینتر در خط تولید مواد غذایی

وجود مشخصاتی از جمله تاریخ تولید و تاریخ انقضاء بر روی مواد غذایی الزامی است و نبود آن می تواند باعث کاهش کیفیت و عدم فروش آن شود. به همین دلیل در تمامی خط تولید شما شاهد دستگاه جت پرینتر خواهید بود. البته کاربرد جت پرینتر در خط تولید مواد غذایی تنها درج تاریخ نیست و شما می توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز را بر روی محصولات غذایی خود درج کنید. کیفیت درج این دستگاه و اطلاعات آن بسیار مهم است و به صورت مستقیم با کیفیت محصولات شما در ارتباط است. به همین دلیل شما با مطالعه این مقاله می توانید تمامی اطلاعات و مشخصات مورد نیاز برای یک جت پرینتر حرفه ای را بدست بیاورید.

جت پرینتر چیست؟

جت پرینتر دستگاهی است که در انتهای خط تولید قرار دارد و اطلاعات مختلفی از قبیل تاریخ تولید، تاریخ انقضا، قیمت، بارکد، لوگو و … را بر روی محصولات درج می کند. این دستگاه از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است و از ساختاری استاندارد و اصولی برخوردار می باشد. تولید کنندگان جت پرینتر این دستگاه را به گونه ای طراحی کرده اند که بتوان آن را به صورت دستی و اتوماتیک استفاده کرد.

جت پرینتر در صنایع مواد غذایی چه کاربردی دارد؟

وجود جت پرینتر در صنایع مواد غذایی بسیار مهم و الزامی است. این جت پرینترها دارای حافظه و مخزن جوهر هستند و شما می توانید اطلاعاتی که لازم دارید بر روی محصولات تولیدی درج شود را به دستگاه وارد کنید. در این حالت هنگامی که محصولات موجود بر روی نوار در مقابل چشمی این دستگاه عبور می کند، فرمان چاپ صادر شده و هد دستگاه جوهر را به بسته بندی محصولات پاشش می کند. در نتیجه می توان گفت که مهم ترین کاربرد جت پرینتر در خط تولید مواد غذایی درج بارکد، قیمت، تاریخ تولید، تاریخ انقضاء، لوگو و … می باشد.

انواع جت پرینتر در خط تولید مواد غذایی

به طور کلی جت پرینترها به دو دسته کلی اتوماتیک و دستی طراحی و تولید می شوند. در زیر به صورت مختصر این دو دستگاه را توضیح می دهیم:

جت پرینتر دستی: جت پرینترهای دستی یکی از دستگاه هایی است که برای چاپ اطلاعات دستی مورد استفاده قرار می گیرد. در مدل های قدیمی این دستگاه ها می بایست تمامی حروف را به صورت مرتب در کنار یکدیگر قرار دارد ولی در مدل های امروزی اطلاعات را در جت پرینترها درج کرده و برای محصولات بزرگی که امکان عبور از روی نوار را ندارد، به کار برده می شود.

جت پرینتر اتوماتیک: این جت پرینترها نوع پیشرفته ای از این دستگاه است که برای محصولاتی که بر روی نوار حرکت می کنند، کاربرد دارد. این جت پرینترها قدرت بالایی دارند و در طول روز می توان تعداد بالایی از محصولات را بر روی آن چاپ گذاری کرد. بنابراین در صورتی که تولیدات شما در طول روز بالا می باشد، بهتر است که از این دستگاه ها استفاده نمایید. جت پرینترهای اتوماتیک سرعت عمل ایده آلی دارد و بسیار رضایت بخش است.

قیمت جت پرینتر در خط تولید مواد غذایی

همان طور که در بالا اشاره کردیم، جت پرینترها در دو نوع دستی و صنعتی موجود هستند که قیمت هر کدام متفاوت است. جت پرینترهای دستی قیمت پایین تری دارند و در صورتی که تولید پایینی در طول روز دارید، نوع دستی آن برای شما مناسب تر است. برند، کیفیت، قدرت و … بر روی قیمت جت پرینتر در تولید مواد غذایی تاثیر می گذارد.شما می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت از قیمت این محصول مطلع شوید.

چرا باید در صنایع مواد غذایی از جت پرینتر استفاده کرد؟

کاربری آسان جت پرینترها باعث محبوبیت این دستگاه شده و استفاده از آن را رواج داده است.

این دستگاه سرعت بالایی دارد و در مدت زمان کوتاهی می تواند تمامی اطلاعات وارد شده را بر روی محصولات درج کند.

جت پرینتر در صنایع غذایی کیفیت بسیار بالایی دارد و از ساختاری بسیار اصولی و استاندارد پیروی می کند.

شما با خرید جت پرینترها سرمایه گذاری خواهید کرد و هزینه صرف شده شما از دست نمی رود.

کیفیت چاپ جت پرینتر در خط تولید مواد غذایی بسیار بالا بوده و اطلاعات درج شده بر روی آن ماندگاری بالایی دارد.

اجزای جت پرینتر مواد غذایی

جت پرینترهای مواد غذایی از اجزا و قطعات مختلفی تولید شده است که به شرح زیر می باشد:

برد: در هر دستگاه الکترونیکی برد یکی از اصلی ترین قطعاتی است که دستورات را به سایر قطعات ارسال می کند.

هد: هد از دیگر قطعات مهم و کاربردی در جت پرینترها به شمار می رود که جوهر موجود در مخزن را بر روی محصولات پاشش می کند.

سنسور: بر روی این دستگاه سنسوری تعبیه شده است که محل پاشش محصولات را مشخص می کند.

مخزن: جوهر تزریق شده توسط هد دستگاه از طریق مخزن تامین می گردد. این مخزن ها در حجم و اندازه های مختلفی موجود هستند که حجم آن به میزان تولید شما بستگی دارد.

نحوه عملکرد جت پرینتر در خط تولید مواد غذایی

هنگامی که محصولات بر روی نوار حرکت می کنند، توسط سنسور دستگاه شناسایی شده و جوهر موجود در مخزن بر اساس اطلاعات موجود در بردها بر روی توسط هد بر روی بسته بندی محصولات چاپ می شود. این دستگاه ها باید به صورت استاندارد تولید شود تا کیفیت بالایی داشته باشد. دستگاه های اتوماتیک این فرایند را به صورت خودکار انجام می دهند ولی در دستگاه های دستی زمان پاشش جوهر باید به صورت دستی وارد شود.

خرید جت پرینتر مواد غذایی

در هنگام خرید جت پرینتر برای خط تولید مواد غذایی ابتدا باید سوالاتی از قبیل میزان بودجه اختصاص داده شده به این محصول، برند دستگاه، میزان تولید و … را از خود بپرسید و سپس بر اساس آن مناسب ترین دستگاه را خریداری کنید. با توجه به اهمیت کیفیت و استاندارد بودن جت پرینترها، باید بهترین برند را سفارش دهید تا بتواند تا مدت های طولانی برای شما کارکرد داشته باشد. جهت سفارش بهترین و استانداردترین دستگاه جت پرینتر برای خط تولید مواد غذایی از طریق شماره های درج شده در سایت این دستگاه را از سن مارک سفارش دهید.

سوالات متداول

جت پرینتر در صنایع تولید مواد غذایی چه کاربردی دارد؟

برای سرعت بخشیدن به دقت بهتر در خط تولید مواد غذایی کاربرد بسیاری دارد. بعداز بسته بندی مواد غذایی تاریخ تولید و انقضاء و همچنین بارکد روی آنها چاپ می شود.

جت پرینتر صنایع موادغذایی چه ساختاری دارد ؟

جت پرینتر های این صنعت تشکیل شده از هد – برد – سنسور – و مخزن که اندازه مخزن هم به میزان تولیدات شما بستگی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا