وبلاگ

جت پرینتر چاپ روی شیشه عطر و ادکلن

جت پرینتر، یکی از ضروری ترین و مهم ترین دستگاه های موجود در صنایع مختلف است که وظیفه آن چاپ اطلاعات و انواع لوگوها بر روی محصولات مختلف است. چاپ بر روی متریال های مختلف، همراه با شکل های هندسی متنوع، یکی از امکاناتی است که جت پرینترهای دستی در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد.

از مهم ترین مراحل در تولید شیشه عطر و ادکلن، طرح چاپ های متنوع به وسیله جت پرینتر، بر روی آن ها است.‌ زیرا هر چه بسته بندی و نمای ظاهری یک محصول جذاب و زیباتر باشد، مشتریان بیش تری به سمت آن گرایش پیدا می کنند و  شانس فروش آن محصول نیز، افزایش خواهد یافت. چاپ روی شیشه عطر و ادکلن توسط جت پرینترها، اصول و قوانینی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

نکاتی که در چاپ روی شیشه عطر و ادکلن باید رعایت کرد

  • یکی از مهم ترین نکات در زمینه چاپ روی شیشه عطر و ادکلن، خوانایی بالای آن است.‌ این نوشته ها، در عین ریز بودن، باید کاملا خوانا باشند، زیرا در غیر این صورت، مشتری قادر به خواندن اطلاعات بر روی شیشه نیست و به برند محصول، لطمه زیادی وارد می شود.
  • انتخاب روش چاپ و نوع جوهر چاپ، اهمیت زیادی دارد. همان گونه که می دانید شیشه ها رنگ پذیری کمی دارند و روش چاپ و نوع جوهر باید به گونه انتخاب شود که چاپ بر روی شیشه، دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد.
  • از مهم ترین نکات در چاپ روی شیشه عطر و ادکلن، انتخاب نوع طرح است. طرح باید به گونه ای انتخاب شود تا باعث جذابیت محصول مورد نظر شود و بتواند توجه مشتریان زیادی را به خود جلب کند. بنابراین برای این مورد، لازم است از طراحان حرفه ای و با تجربه استفاده شود تا اثر بخشی طرح روی شیشه و ارتباط آن با مشتری، به بهترین شکل ممکن انجام شود.

چاپ تامپو

چاپ تامپو یکی از روش های بسیار پرکاربرد چاپ بر روی متریال های مختلف است که می تواند نوشته و طرح را همراه با بالاترین کیفیت بر روی سطوح، چاپ کند. یکی از مزیت هایی که چاپ تامپو دارد، خوانایی و وضوح بالای نوشته ها است و به هم دلیل یکی از روش های چاپ بر روی شیشه های عطر و ادکلن، محسوب می شود.

مراحل انجام چاپ به روش تامپو

 

۱_ طرح مورد نظر را نرم افزارهای طراحی ، ترسیم می شود.

۲_  با توجه به طرحی که در نرم افزار طراحی شده است، کلیشه ساخته می شود.

۳_ سپس با استفاده از فیکسچر، محل دقیق چاپ روی شیشه عطر، مشخص می شود.

۴_ در این مرحله با توجه به جنس شیشه، از رنگ هایی استفاده استفاده می کنند تا بیش ترین ماندگاری را بر روی شیشه داشته بتشد.

۵_ سپس چاپ طرح به وسیله دستگاه تامپو انجام می شود.

قبل از این که فرایند چاپ کردن را آغاز کنید، مطمئن شوید که شیشه مورد نظر، چرب نباشد. زیرا در غیر این صورت، ماندگاری چاپ و نوشته بر روی شیشه کاهش می یابد. در چاپ روی شیشه توسط دستگاه تامپو، از پدهای سیلیکونی استفاده می شود.‌ به این صورت که با استفاده از این پدها، رنگ را از سطحی که به جوهر کلیشه آغشته شده است، برمی دارند و روی شیشه عطر و ادکلن، منتقل می کنند.

مزایای چاپ روی شیشه عطر و ادکلن

  • زیبا تر شدن شیشه و در آمدن از یکنواختی
  • قرار دادن اطلاعات کامل محصول در اختیار مشتری
  • جذابیت محصول برای مشتری
  • تبلیغ برای برند
  • جلب توجه مشتری و افزایش شانس فروش محصول

اگر برای چاپ روی شیشه عطر، از روش های مناسب چاپ، متناسب ترین طرح ها و رنگ ها، جوهر مناسب و از همه مهم تر مجموعه کاربلد و متخصص استفاده شود، در کوتاه ترین زمان ممکن، می توانید محصول خود را به صورت گسترده، معرفی کرده و سود بالایی از فروش آن کسب کنید.

جمع بندی

همان گونه که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، یکی از مهم ترین فرایندهای مربوط به تولید و عرضه عطر و ادکلن، کیفیت رنگ، ظرافت و وضوح چاپ بر روی شیشه است. پس اگر شما در زمینه تولید عطر و ادکلن فعالیت می کنید، برای چاپ اطلاعات بر روی محصول شیشه ای خود، مجموعه ای را انتخاب کنید که از بهترین روش های چاپ روی شیشه عطر در برترین کیفیت ها، استفاده می کند. زیرا زیبایی و نمای محصول شما، می تواند سبب افزایش بازار گرمی و تبلیغ برای برندتان باشد.

بیشتر بخوانید!

جت پرینتر چاپ روی کاشی و سرامیک

چاپ روی بشکه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا